Výměníky pro kamna a krby

Výroba výměníků pro kamna a krbové vložky na zakázku

Výměníky

 Spolupracujeme s cechem kamnářů České republiky a jsme na to pyšní!!

Prezentovali jsme se jako vystavovatelé na sněmu kamnářů konaného dne 26.-27.2.2016 v kongresovém centru Jezerka.

                                             

 

 

 Výměníky vyrábíme cirka 9 let pro kamnáře a krbaře, kteří potřebují přenést část sálavého tepla kamen nebo krbu do topného systému radiátorů nebo do ohřevu vody. Každý výměník je vyroben přímo na míru přesně podle požadavku zákazníka, pokud je to není v rozporu z hlediska hydraulického průtoku, odvzdušnění a dalších zákonitostí. Pokud je potřeba úpravu, která je v rozporu s objednávkou (nákresem-viz příloha), tak ji na základě našich zkušeností konzultujeme se zákazníkem (kamnářem) a upravíme do tvaru, aby byl výměník funkční po všech stránkách. Výměník je svařenec měděných trubek. Tyto trubky jsou svařeny pájkou natvrdo. Spoje odolávají vysokým teplotám (až 250 °C) a tlakům (až 15 barů). Na toto potrubí je nalisován hliníkový plech a celý výměník je natřen solárním lakem odolávajícím vysokým teplotám. U každého kusu je provedena tlaková zkouška 15 bary vodou po dobu asi 15 minut a je vystaven protokol o tlakové zkoušce. Za celých 9 let jsme neměli jedinou reklamaci tohoto výrobku. S podobným výrobkem - absopční plocha solárního kolektoru máme již 19 let zkušeností.

Cena výměníků

Co se týče ceny, tu známe až ve chvíli dokončení, protože každý výměník je vyroben na zakázku a každý je naprosto jiný. Hrubý nástřel ceny dokážeme dát dohromady i dopředu, ale potřebujeme znát rozměry výměníku a vidět přesný nákres požadovaného provedení a mít ho námi odsouhlasený, že je možno jej bez problému vyrobit. Proto potřebujeme mít nákres s rozměry ve 3 pohledech, popřípadě řezech (viz. příloha). Obecně lze ale říci, že ceny běžných výměníků se pohybují od 11 000,- do 16 000,- Kč bez DPH.

Výkon

Co se týká výkonu výměníku, tak po zkušenostech z provozu můžeme říci, že pokud má výměník povrchovou teplotu kolem 100°C, tak z 1m2 plochy výměníku dostáváme asi 1,5-2 kW/hod. Proto je důležité mít co nejvíce plochy výměníku v nejteplejší části kamen (krbu) a to nahoře a mít tam třeba i více řad nad sebou "křidýlek", tj. trubiček se šikmo uloženými lamelami vedle sebe.

Zakázková výroba, výhody

Výhoda našeho výměníku oproti výměníkům v topeništi je ta, že náš výměník nekoroduje (je z mědi a hliníku), vydrží vysoké teploty a tlaky, protože je až vně topeniště nebo vložky, tak se nezanáší spalinami a tudíž jej není potřeba nijak za celou životnost čistit, je vyroben přesně v provedení a rozměrech na zakázku. Některé výměníky jsme schopni vyrobit do týdne až 14-ti dní, takže pracujeme rychle a kvalitně.

 

U nákresu je třeba dbát na kótování –jestli je na střed trubek nebo vně, zadat mezní hodnoty-třeba že celková výška nesmí přesáhnout 1200 mm…… a je třeba nakreslit více pohledů, popřípadě řezů (viz obrázky dole).


Fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o naše služby, či produkty, kontaktujte nás. Můžete k tomu použít následující formulář. Nebo psát na email ,či volat na 731 448 005.

Kontaktní informace

Text Vaší zprávy:

Vizuální kód:Vizuální kód

Vizuální kód je povinnou položkou. Slouží jako ochrana proti spammovacím robotům. Opište znaky z obrázku, který je orámován zeleně, do políčka s červeným okrajem.

 

Zavolejte nám

Napište nám

Solar Plus
Ing. Otakar Kocourek
Prostějovičky 99
798 03 Plumlov
 

© 2005-2011 Solar Plus

webdesign: weto.cz webdesign