Výměníky pro kamna a krby

Výroba výměníků pro kamna a krbové vložky na zakázku

Výměníky

 Spolupracujeme s cechem kamnářů České republiky a jsme na to pyšní!!

Prezentovali jsme se jako vystavovatelé na sněmu kamnářů konaného dne 26.-27.2.2016 a také v roce 2019 v kongresovém centru Jezerka.

                                             

 Nově jsme začali testovat všechny výměníky pomocí termokamery. Zkoumáme, jek se chová výměník za provozu proplachováním teplou a studenou vodou. Fotografii Vašeho výměníku jsme schopni v infračerveném spektru za příplatek dodat. Je možno pořizovat i infračervená videa. Časem chceme nahřívat výměník vnějším zdrojem tepla a pozorovat jeho chování. Některé infrafotky jsou dole ve fotogalerii.

 

 Výměníky vyrábíme cirka 16 let pro kamnáře a krbaře, kteří potřebují přenést topného výkonu kamen nebo krbu do topného systému radiátorů nebo do ohřevu vody. Každý výměník je vyroben přímo na míru přesně podle požadavku zákazníka, pokud je to není v rozporu z hlediska hydraulického průtoku, odvzdušnění a dalších zákonitostí. Pokud je potřeba úpravu, která je v rozporu s objednávkou (nákresem-viz příloha), tak ji na základě našich zkušeností konzultujeme se zákazníkem (kamnářem) a upravíme do tvaru, aby byl výměník funkční po všech stránkách. Výměník je svařenec měděných trubek. Tyto trubky jsou svařeny pájkou natvrdo. Spoje odolávají vysokým teplotám (až600 °C) a tlakům (až 15 barů). Na toto potrubí je nalisován hliníkový plech a celý výměník je natřen solárním lakem odolávajícím vysokým teplotám. U každého kusu je provedena tlaková zkouška 15-20 bary vodou po dobu asi 15 minut a je vystaven protokol o tlakové zkoušce. Za celých 16 let jsme neměli jedinou reklamaci tohoto výrobku. S podobným výrobkem - absopční plocha solárního kolektoru máme již 26 let zkušeností.

Cena výměníků

Co se týče ceny, tu známe až ve chvíli dokončení, protože každý výměník je vyroben na zakázku a každý je naprosto jiný. Hrubý nástřel ceny dokážeme dát dohromady i dopředu, ale potřebujeme znát rozměry výměníku a vidět přesný nákres požadovaného provedení a mít ho námi odsouhlasený, že je možno jej bez problému vyrobit. Proto potřebujeme mít nákres s rozměry ve 3 pohledech, popřípadě řezech (viz. příloha). Obecně lze ale říci, že ceny běžných výměníků se pohybují od 12 000,- do 25 000,- Kč bez DPH.

Výkon

Co se týká výkonu výměníku, tak po zkušenostech z provozu můžeme říci, že z 1m2 plochy výměníku dokážeme přenést u jednostranně ohřívané plochy cca 1,5-2 kW/hod , u oboustranně ohřívané plochy cca 3kW/hod. Výměníky se zazdívají do kamnářské hlíny bez abraziv ale s ostřivem. Bližší informace co se týká umístění a návrhu zná kamnářský guru Mojmír Jauernig z Hanušovic, se kterými spolupracujeme celých 16 let.


Zakázková výroba, výhody

Výhoda našeho výměníku oproti výměníkům v topeništi je ta, že náš výměník nekoroduje (je z mědi a hliníku), nemá problém s rosným bodem, vydrží vysoké teploty a tlaky, protože je až vně topeniště nebo vložky, tak se nezanáší spalinami a tudíž jej není potřeba nijak za celou životnost čistit, je vyroben přesně v provedení a rozměrech na zakázku. Jeho použití má velmi kladný vliv na množství emisí ve spalinách! Některé výměníky jsme schopni vyrobit do 14-ti dní až do měsíce, takže pracujeme rychle a kvalitně.

 

U nákresu je třeba dbát na kótování –jestli je na střed trubek nebo vně, zadat mezní hodnoty-třeba že celková výška nesmí přesáhnout 1200 mm…… a je třeba nakreslit více pohledů, popřípadě řezů (viz obrázky dole). Výkresy můžete malovat klidně od ruky.


Fotogalerie

 

 

 

 

 

perfektní prochlazování výměníku

perfektní prochlazování výměníku

 

použití jen těchto fitinek 

 

 

 

 

zadní díl výměníku

zadní díl výměníku

 

 

 

šamotové tahy

šamotové tahy

 

zazdívání výměníku

zazdívání výměníku

 

 

 

 

 

 

a je hotovo

a je hotovo

 

postupné zazdívání

postupné zazdívání

 

obezdívka

obezdívka

 

 

 

 

před nátěrem

před nátěrem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktní formulář

Kontaktujte nás

Pokud máte zájem o naše služby, či produkty, kontaktujte nás. Můžete k tomu použít následující formulář. Nebo psát na email ,či volat na 731 448 005.

Kontaktní informace

Text Vaší zprávy:

Vizuální kód:Vizuální kód

Vizuální kód je povinnou položkou. Slouží jako ochrana proti spammovacím robotům. Opište znaky z obrázku, který je orámován zeleně, do políčka s červeným okrajem.

 

Zavolejte nám

Napište nám

Solar Plus
Ing. Otakar Kocourek
Prostějovičky 99
798 03 Plumlov
 

© 2005-2011 Solar Plus

webdesign: weto.cz webdesign